VET1 pataria: kaip sumažinti gyvūnų šėrimąsi.

VET1 pataria: kaip sumažinti gyvūnų šėrimąsi.

Daugelis šeimininkų įpratę manyti, jog intensyvesnis augintinio šėrimasis labiausiai susijęs su sezoniškumu – dažniausiai tai pastebima rudenį ir pavasarį. Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį, jog kai kuriais atvejais šėrimasis gali trukti kone visus metus, o jo priežastis – nebūtinai besikeičiantys metų laikai. Taigi, ką šeimininkai turėtų žinoti tiek vienu, tiek kitu atveju?

Veterinarai pabrėžia, jog kailio šėrimosi ypatumus gali įtakoti ir gyvūnų laikymo sąlygos. Pavyzdžiui, lauke auginamos katės arba šunys dažniausiai šeriasi būtent pavasarį ir rudenį. Tuo tarpu namuose laikomi gyvūnai – gali šertis visus metus. Taip yra todėl, kad jų organizmai prisitaikė prie nuolat besikeičiančio kailio, nes patiria mažiau temperatūrų svyravimų ir pilnas kailio keitimas prieš sezoną – nebereikalingas.

Yra veislių, kurios visiškai nesišeria – Jorkšyro terjerai, Maltos bišonai, pudeliai ir kt. Kitų veislių šunys šeriasi mažiau dėl kailio priežiūros – kai jis pešamas (triminguojamas). Dažniausiai kailis pešamas šnauceriams, grifonams, šiurkščiaplaukiams taksams ir kt.

Esant įprastam kailio šėrimuisi gali padėti: reguliarus kailio šukavimas specialiomis šukomis, reguliarus augintinio maudymas, naudojant specialų šampūną ir kitas priemones, esant poreikiui reikėtų apsilankyti pas gyvūnų kirpėją ar atlikti profesionalias procedūras.

Tačiau svarbu suprasti, jog itin stiprus, nuolatinis šėrimasis, kai su pokailiu krenta ir plaukas – nėra normalu. To priežastys gali būti rimtesnės – ligos ir kiti organizmo būklės sutrikimai: stresas, netinkama mityba, nėštumas ir žindymo laikotarpis, alergijos, blusos, hormoninės ir odos ligos. Katės dažnai šeriasi esant kepenų nepakankamumui, inkstų problemoms. Šiuo atveju reikėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris atliks profilaktinę apžiūrą, kraujo tyrimus ir nustatys tikrą šėrimosi priežastį bei paskirs efektyvias gydymo priemones.

Gausų ir neįprastą šėrimąsi gali sumažinti: visavertė subalansuota mityba, maisto papildai, apsauga nuo blusų ir erkių, tinkama kailio priežiūra: šukavimas, maudymas, priemonės pagal kailio ir odos tipą, būklę. Tačiau čia nereikėtų persistengti, nes siekiant padėti galima ir pakenkti – pavyzdžiui, per didelis vitaminų kiekis (hipervitaminozė) taip pat gali paskatinti kailio slinkimą. Tinkamas šukavimas irgi priklauso nuo veislės – vienų gyvūnų nereikia šukuoti (trumpaplaukiai, plikieji), kitus reikia šukuoti retai (vokiečių aviganiai), kiti turi būti šukuojami kasdien (Jorkšyro terjerai, Maltos bišonai).

VET 1 specialistai siūlo išmėginti – STANGEST PULVEX natūralų repelentinį šampūną šunims ir katėms. Tai priemonė su natūraliais ekstraktais iš Neem medžio ir citrinžolių, atbaidanti vabzdžius, kurie gali platinti ligas, sukelti alergiją, stresą, o tuo pačiu ir turėti įtakos gyvūno šėrimuisi.