Pairuoškite iškylai – naudingi PC Luizė patarimai!

Pairuoškite iškylai – naudingi PC Luizė patarimai!

Ne be reikalo sako, kad maistas gamtoje skanesnis! Tačiau didžiausiu galvosūkiu tampa klausimas, kaip jį iki tikslo nugabenti saugiai – nepakeitusį skonio, išvaizdos ir, svarbiausiai, kokybės. Dalinamės keliais patarimais, kurie pravers besiruošiant dienos iškylai gamtoje:
Apgalvokite, ar turėsite galimybę transportuojant bei iškylaujant ilgesnį laiką palaikyti produktus vėsiai – specialiuose šaltkrepšiuose ar šaldytuvuose?
Suplanuokite tikslų kelionės valgiaraštį – užkandžių ir sotesnių patiekalų. Taip papildomai neapsikrausite ir išvengsite maisto išmetimo.
Karštomis dienomis geriausiai rinktis ne greitai gendančius produktus: daržoves, vaisius, grūdus, duonos gaminius, riešutus, kietus sūrius, džiovintus mėsos gaminius. Iš gėrimų – vandenį.
Vengti: neapdorotos mėsos, žuvies, pieno, mišrainių, kremų, tortų. Nebent turite galimybę juos laikyti šaltai visą laiką.
Jei iškylos metu planuojate kepti mėsą ar žuvį, visų pirma, įsitikinkite, kad pavyks transportuoti produktus šaltai ir, labai svarbu, sandariai nuo kitų gėrybių.
Tiesa, į sandarias pakuotes reikėtų supakuoti visus produktus. Patariama rinktis uždaromus, daugkartinio naudojimo indus. Venkite maišelių, mat juose greičiau prarandama ne tik prekinė išvaizda, bet ir didesnė įplyšimo tikimybė.
Neskubėkite produktų susiruošti “iš anksto”, geriau krepšį susidėti prieš iškylą.
Jei neturite galimybės vežtis šaltkrepšio, apgalvokite maršrutą taip, kad greitai gendančius produktus suvartotumėte anksčiausiai.
Gera idėja – kai nėra kitų priemonių, vėsumui palaikyti pravers į krepšį įdėti keli atšaldyto vandens buteliukai.
Galiausiai, apgalvokite būtinas higienos priemones – servetėles, dezinfekcinį skystį, pasiimkite papildomai vandens rankoms, daržovėms bei vaisiams plauti.