KIKA pataria: kaip apsaugoti mažuosius draugus nuo erkių?

KIKA pataria: kaip apsaugoti mažuosius draugus nuo erkių?

Augintinių šeimininkai turėtų būti būdrūs – jau kovo mėnesį prasidėjęs aktyvus erkių sezonas, gali užsitęsti iki pat gruodžio. Šiuo laikotarpiu erkės sutinkamos ne tik miškuose ar laukuose, bet ir miesto teritorijoje, parkuose. KIKA specialistai pataria – į ką svarbu atkreipti dėmesį, siekiant apsaugoti savo augintinius.

 

Erkės platina įvairias virusines ir bakterines ligas, kuriomis užkrečia naminius gyvūnus. Jos lengvai patenka ant gyvūno kailio ir įsisiurbia minkštoje, daug kraujagyslių turinčioje vietoje.
Reikėtų paminėti, jog gyvūnai atsparesni erkiniam encefalitui ir šia liga serga rečiau nei žmonės. Kur kas pavojingesnės ligos – anaplazmozė, boreliozė, erlichiozė ir viena dažniausiai diagnozuojamų Lietuvoje – babeziozė. Šią ligą sukelia kraujyje parazituojantys pirmuonys – babezijos. Inkubacinis ligos periodas gali trukti nuo 3 dienų iki kelių mėnesių, todėl ligos požymiai ne visada pastebimi iš karto.
Susirgęs gyvūnas tampa vangus, apatiškas, praranda apetitą, karščiuoja, vemia, taip pat padažnėja kvėpavimas, širdies ritmas. Specialistai pabrėžia, jog labai svarbu, vos atpažinus pirmuosius susirgimo požymius iškart kreiptis į veterinarą. Negydant ligos, augintinis gali nugaišti.

 

Kaip apsaugoti augintinius?

 

Galima rasti įvairių patarimų ir priemonių, padėsiančių apsaugoti augintinį nuo erkių, tačiau specialistai tikina, jog geriausią rezultatą užtikrina efektyviausių priemonių kompleksas – 5 lygių apsauga:

1. Antiparazitiniai lašai;
2. Specialūs antkakliai;
3. Įvairūs purškalai;
4. Ultragarsiniai pakabukai;
5. Eteriniai aliejai.

 

Žinoma, nereikėtų pamiršti ir paprasčiausios prevencijos – po kiekvieno pasivaikščiojimo lauke, svarbu atidžiai apžiūrėti augintinį, ar nėra įsisiurbusių erkių ausyse, aplink akis, tarp kojų, letenėlių. Aptikus erkę, ją reikėtų kuo griečiau ištraukti, įkandimo vietą patepti natūraliu eterinių aliejų mišiniu.

KIKA parduotuvėje galite rasti šiuos produktus, apsaugančius nuo erkių: ultragarsinius pakabukus „Tickless“, Anibio Tick off, eterinius aliejus ir kt.